Podlahové vytápění

PODLAHOVÉ VYTÁPĚNÍ

Giacomini podlahové vytápění

TEPLOVODNÍ PODLAHOVÉ VYTÁPĚNÍ GIACOMINI TOPENÍ V ZIMĚ A CHLAZENÍ V LÉTĚ JEDINÝM SYSTÉMEM

VÝHODY PODLAHOVÉHO VYTÁPĚNÍ GIACOMINI

Kvalitní topný systém tvoří podstatu komfortního a plnohodnotného bydlení v nových i rekonstruovaných domech či bytech. Topení proto musí splňovat celou řadu kritérií jako je snadná regulace, efektivita provozu a příznivá pořizovací cena. Všechny tyto parametry splňuje podlahové teplovodní vytápění značky GIACOMINI. S podlahovým vytápěním GIACOMINI ušetříte 12 až 18% energie oproti konvenčnímu způsobu vytápění. Je to dáno vysokou účinností, nižší teplotou vody, kterou do systému pouštíte (o 1°C nižší teplota = úspora 6% dodané energie ročně) a lepším vnímáním tepla, které se šíří od podlahy rovnoměrně od nohou. Objektivní teplota místnosti může být u podlahového vytápění o 2 až 3°C nižší, než u topných systémů s radiátory.

  • Dlouhá životnost a záruka 25 let na kompletní systém
  • Zajistíme výpočet podlahového topení podle projektové dokumentace
  • Energeticky úsporné řešení (úspora až 18% energie)
  • Vhodné pro všechny podlahové krytiny (dlažba, dřevo, korek i PVC krytiny)
  • Možnost chlazení i topení jedinou instalací


Rozvrstvení tepla v místnosti s podlahovým vytápěním se blíží ideálnímu stavu pro člověka. Teplo se příjemně šíří od podlahy směrem nahoru. Vzniká tak příjemný pocit tepelné pohody. Je dosaženo vyššího teplotního komfortu oproti konvenčním způsobům vytápění.

Giacomini podlahové vytápění graf

Díky podlahovému vytápění je možné výrazně snížit teplotu topné vody v systému. Proto je jako zdroj tepla vhodné použít ekonomické nízkoteplotní zdroje tepelné energie. Ideální je kondenzační plynový kotel, tepelné čerpadlo či solární kolektory napojené na akumulační nádrž jako centrální zásobníky tepla. Vytápění pomocí podlahového systému je zdravější než topení klasickými topnými systémy. Podlahové vytápění je sálavý systém. Celá plocha podlahy se stává topným tělesem, které vyzařuje teplo. Dochází k rovnoměrnému ohřevu všech povrchů, čímž odpadá víření vzduchu s prachem a bakteriemi, průvan nebo hromadění tepla u stropu. Povrchy stěn se ohřívají rovnoměrně, nevznikají tak plísně.

Rozvrstvení tepla

Podlahové vytápění neomezuje architektonické řešení interiéru. Můžete svobodně rozmístit nábytek po místnostech. Regulace podlahového teplovodního vytápění umožňuje přesně nastavit průběh profilů teplot ve všech vytápěných prostorech domu/bytu pro každý den. Společnost GIACOMINI vyvinula komplexní systém regulace pro ekonomické a přesné řízení teploty v domě nebo bytu.

PODLAHOVÉ VYTÁPĚNÍ GIACOMINI DO VŠECH PROSTOR

Podlahové vytápění je vhodné do kuchyně, koupelny i pokojů. Nezáleží na účelu, rozloze ani typu podlahové krytiny. Ať se jedná o zátěžovou betonovou podlahu, dlažbu, dřevo, korek nebo PVC. Díky nízké stavební výšce od 2,5 mm (suchý systém) je podlahové vytápění vhodné i pro rekonstrukce bytů.

REALIZACE PODLAHOVÉHO VYTÁPĚNÍ

ZÁKLADNÍ INFORMACE O PODLAHOVÉM VYTÁPĚNÍ

IZOLACE PODKLADU TOPNÉ DESKY

Při instalaci podlahového vytápění je nutné umístit mezi topnou desku a podkladní beton izolaci. Izolace zamezí úniku tepla do podkladu.
Vhodné je použít systémové desky, které usnadní a urychlí montáž a zároveň slouží jako tepelná a kročejová izolace. Pokud je podlahové topení nad nevytápěnou místností (např. sklep), je nutné podložit izolaci s EPS minimálně 100.

SYSTÉMOVÁ DESKA JEDINĚ S FOLIÍ

Izolační vrstvu je nutné od topné desky oddělit folií, která fuguje jako parotěsná zábrana a chrání polystyren, který je nasákavý. Vykondenzovaná voda snižuje jeho tepelně izolační schopnosti. Instalujeme pouze desky s folií v souladu s platnou normou.
Citujeme normu ČSN EN 1264-4, kapitola 4.1.2.3:

„Před položením roznášecí vrstvy se izolační vrstva pokryje ochrannou vrstvou fólie z polyetylénu minimální tloušťky 0,15 mm s přesahem minimálně 80 mm nebo jiným výrobkem ekvivalentně odpovídající funkci.“

Podlahové topení 1
Podlahové topení 2

ZÁSADY SPRÁVNÉ MONTÁŽE

  • Topná deska musí být od podkladu řádně odizolována
  • Izolaci a topnou desku je nutné oddělit folií
  • Topnou desku je nutné oddělit od ostatních konstrukcí dilatací
  • Délku a hustotu topných smyček stanovuje výpočet podlahového vytápění

Instalace se systémovou deskou

Instalace se systémovou deskou

Montáž se systémovou deskou R979 nebo R982, spojování desek na zámek, rychlá montáž díky výstupkům na desce.

Instalace na "takr"

Instalace na takr

Montáž na kročejovou izolaci z EPS s nakašírovanou folií s rastrem R882AS, přichycení trubek pomocí spon.

Instalace s lištou

Instalace s lištou

Montáž na rovnou izolaci, polyetylénovou folii a lištu K389W. Snadné vedení trubky díky daným roztečím

Instalace "suchou cestou"

Instalace suchou cestou

Stavební výška od 2,5 cm bez nášlapné vrstvy. Montáž s roznášecími plechy nebo deskami FERMACELL/CETRIS.

ZÁRUKA NA PODLAHOVÉ VYTÁPĚNÍ 25 LET !!!

Společnost GIACOMINI CZECH navíc poskytuje na komponenty podlahového topení záruku na celé čtvrt století – tedy 25 let. Záruka platí při použití kompletního, na český trh námi dodaného sortimentu značky GIACOMINI a vztahuje se na komponenty zalité v topné desce.

Záruka 25 let